Sıkça Sorulan Sorular

1-Okulunuzun taban puanı kaç?

Okulumuzun taban puanı her yıl yapılan sınav (SBS)  ile değişmekle birlikte, özel okul olması nedeniyle diploma notuna göre de kayıt yaptırabilirsiniz

2-Sağlık Meslek Liselerinde hangi dersler okutulmaktadır?

Sağlık Meslek Liselerinde hem genel bilgi dersleri, hem de alan/dal dersleri okutulmaktadır.

Genel bilgi dersleri, büyük ölçüde diğer meslek liselerinde okutulanlarla aynıdır. Fakat alan/dal dersleri, alanlara göre değişmektedir.

Mesela hemşirelik alanında anatomi ve fizyoloji tek bir ders olarak okutulurken, acil tıp teknisyenliği alanında ayrı dersler olarak okutulmaktadır.

Bununla beraber gene hemşirelik alanında Meslek Esasları ve Tekniği, Dahiliye Hastalıkları ve Bakımı, Çocuk Sağlığı, Hastalıkları ve Bakımı gibi alan/dal dersleri okutulurken, acil tıp teknisyenliği alanında Acil Sağlık Sistemi, Acil Yardım ve Kurtarma, Olağandışı Durumlarda Acil Sağlık Hizmetleri gibi alan/dal dersleri okutulmaktadır.

3- Okulunuzda hangi bölümler bulunmaktadır?

2012- 2013 eğitim ve öğretim yılı için Hemşirelik ve Acil Sağlık Hizmetleri (ATT) bölümlerine öğrenci alımı yapılacaktır.

4- Okulunuzun yıllık ücreti ne kadardır?

Okulun yıllık ücreti erken kayıt indirimleri, ödeme şekli ve özel şartlara bağlı olarak değişiklik arz ettiğinden yüz yüze görüşülmesi gerekmektedir.

S Creative Design digital.creative.curious.